Close

Partneriem

 

Jaunumi

SIA Bio-Venta uzsākusi izejvielu piegādes līgumu slēgšanu ar Latvijas zemniekiem

Šobrīd SIA Bio-Venta aktīvi strādā pie līgumu slēgšanas par 2013.gada ražas rapšu sēklu iepirkumu, dodot iespēju vietējiem ražotājiem savu produkciju realizēt Latvijā. Būtiski atzīmēt, ka uzņēmums rūpīgi izvērtē savu piegādātāju produkcijas kvalitāti, veicot papildus piemaksas par kvalitātes rādītājiem.

25.06.2013
 

Modernākā biodīzeļdegvielas rūpnīca Baltijā – SIA Bio-Venta aktīvi gatavojas jaunās sezonas darbam.


Saskaņā ar Latvijas Biodegvielu un bioenerģijas asociācijas datiem 2013.gadā republikas rapšu sējumi plešas vairāk nekā 120 000 hektāru plātībā. Visā Latvijā zied plaši rapšu lauki. Tikšanās ar zemniekiem rada pārliecību, ka rapša sējumi ir labi pārziemojuši un raža sagaidāma lielāka nekā 2012.gadā, kad sējumi sastādīja 10.4% no kopējās apsētās Latvijas teritorijas. Uzņēmums ir gandarīts, ka ilgtermiņa sadarbības rezultāts ir izveidojis stabilu un drošu vietējā audzētāja un ražotāja partnerību, kas ļaus ražot produkciju, izmantojot Latvijā audzētas izejvielas.


Pētījumos iegūtie rezultāti apstiprina, ka rapsis ir labs palīgs augu sistēmā - rapša saknes stiepjas līdz 2 metru dziļumam un uznes nepieciešamās barības vielas līdz augsnes virskārtai. Tāpēc maldīgs ir priekšstats, par rapša nelabvēlīgo ietekmi uz ekosistēmu. Saprātīgi saimniekojot, rapsis laukiem nekādu ļaunumu nenodara.


SIA „Bio-Venta” produkcijas klāstā ir tās pamatprodukts – biodīzeļdegviela un blakus produkti – farmācijas kvalitātes glicerīns, kālija sulfāts un rapšu rauši. Produkcija atbilst noteiktajiem ilgtspējas un kvalitātes standartiem, ko apliecina ISCC (International Sustainability and Carbon Certification) sertifikāts.


Biodegvielas izmantošanas iespējas un ar to saistītais vidi saudzējošais efekts Latvijā diemžēl ne līdz galam tiek novērtēts un atzīts. 


Jebkuram lielas tehnikas autoparka lietotājam, kurš izmanto degvielas uzglabāšanas bāzi, tiek nodrošināta iespēja iegādāties lētāku degvielu un lietot to pareizi sagatavotā tehnikā, kurai nav aizlieguma darboties ar biodegvielām. Šobrīd biodīzeļdegvielas cena orientējoši ir 3-5% zemāka, nekā fosilās dīzeļdegvielas cena. Gada laikā uzņēmējiem šis ietaupījums var sasniegt vērā ņemamus apjomus. Turklāt biodīzeļdegvielas izmantošana paildzina dzinēja kalpošanas laiku un samazina CO2 izmešu apjomu.


Tieši augsto kvalitātes rādītāju dēļ SIA Bio-Venta ražotie rapšu rauši ir pieprasīti ne vien Latvijas, bet arī ārvalstu tirgos. Uzņēmums gadā spēj saražot 55 000 t rapšu raušu, kas sastāda 127% no Latvijas patēriņa, tā tad, pilnā apmērā spēj nodrošināt lokālās vajadzības.


Daļa Latvijas gaļas, olu un piena ražotāju, neraugoties uz mainīgajiem apstākļiem, joprojām ir uzticīgi SIA „Bio-Venta” rapšu raušiem, tādejādi nodrošinot vietējās produkcijas apriti un Latvijas ražotāju atbalstu. Jāatgādina, ka visvērtīgākie ir tie produkti, kas tiek ražoti Latvijas uzņēmumos un no Latvijā izaudzētām izejvielām.


Šobrīd SIA Bio-Venta aktīvi strādā pie līgumu slēgšanas par 2013.gada ražas rapšu sēklu iepirkumu, dodot iespēju vietējiem ražotājiem savu produkciju realizēt Latvijā. Būtiski atzīmēt, ka uzņēmums rūpīgi izvērtē savu piegādātāju produkcijas kvalitāti, veicot papildus piemaksas par kvalitātes rādītājiem.


SIA Bio-Venta dibināta 2004.gadā un uzņēmuma apgrozījums 2012.gadā bija 70 milj., LVL, kas ir lielākais uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē.

<< atpakaļ