Close

Partneriem

 

Vēsture

SIA VK Tranzīts ir dibināta 2003.gada novembrī un sākotnēji uzņēmuma saimnieciskās darbības pamatvirzieni bija amonjaka un gaišo naftas produktu ekspeditēšana un amonjaka kravu pārkraušana.
2004.gadā SIA VK Tranzīts kopā ar partneriem nodibināja SIA Bio-Venta. Biodīzeļdegvielas ražošanas rūpnīcas būvniecība tika uzsākta 2006.gadā un sekmīgi pabeigta 2008.gadā, rūpnīcu nododot ekspluatācijā un uzsākot biodīzeļdegvielas ražošanu. SIA Bio-Venta ir lielākais biodīzeļdegvielas ražošanas komplekss Baltijas valstīs, kura maksimālā jauda ir 100 000 tonnu biodīzeļdegvielas gadā. Bez tam rūpnīcā ražo rapšu raušus – 65 000 t/gadā, farmaceitiskās kvalitātes glicerīnu – 9 000 t/gadā un minerālmēslus (kālija sulfātu) – 1 600 t/gadā.

 

2005.gadā tika pieņemts lēmums par uzņēmuma saimnieciskās darbības maiņu no ekspeditēšanas uz holdinga darbību. Oktobrī tika dibināta meitas sabiedrība SIA VK Ekspedīcija, kura turpināja nodarboties ar amonjaka, gaišo naftas produktu un nu jau arī kravu biodīzeļa ražošanai ekspeditēšanu, amonjaka kravu pārkraušanu un amonjaka un metanola vairumtirdzniecību.

 

2007.gada novembrī uzņēmums iegādājas SIA VK Terminal Services 100% daļas. SIA VK Terminal Services sniedz plašu pakalpojumu klāstu vairākiem ostas termināļiem – šķidrā amonjaka, naftas un ķīmisko produktu, kā arī biodīzeļdegvielas izliešanu un uzglabāšanu krasta rezervuāros, kravu partiju komplektēšanu un iekraušanu tankkuģos, kā arī nepieciešamās dokumentācijas noformēšanu.
Šodien SIA VK Tranzīts ir holdinga sabiedrība, kurā apvienota daļa Ventspils brīvostas lielāko uzņēmumu, kuri veic amonjaka, vieglo naftas produktu un citu naftas ķīmijas produktu pārkraušanu, sniedz dzelzceļa kravu ekspeditēšanas un aģentēšanas pakalpojumus, kā arī ir lielākie biodegvielas ražotāji Baltijas valstīs.

 

SIA VK Tranzīts holdinga uzņēmumu grupa ir draudzīgs, uzticams un ekonomiski izdevīgs partneris, kura rīcībā ir unikāls tehnoloģiskais komplekss un pieredzes bagāta speciālistu komanda. Tehnisko iespēju līmenis un personāla specializācija ļauj pilnībā optimizēt kravu apstrādes procesu.